Parafínové zábaly

Parafínové zábaly jsou formou léčebné terapie (termoterapie), která je využívána již odpradávna. Jedná se o proceduru, která je jednoduchá, ale zároveň velmi účinná a slouží k odstranění řady problémů. Aplikuje se jak ze zdravotních důvodů, tak v rámci kosmetických procedur jako zkrášlovací prostředek. 

Parafín je speciální vosk, který se získává destilací ropy. Mezi jeho výborné vlastnosti patří schopnost zadržovat teplo a to po dlouhou dobu. Toto teplo pak při styku s kůži proniká do pokožky a prohřívá ošetřované oblasti. Z tohoto důvodu se parafín využívá právě při zábalech. Za normálních podmínek je parafín tuhý vosk, proto se před samotnou procedurou rozehřívá do tekuté podoby. Jeho teplota se pak pohybuje kolem 55 °C. Následně se nanáší na tělo, kde se nechává působit přibližně 30 minut. 

Během procedury dochází k pozvolnému prohřívání tkání, jejich prokrvení, následkem čehož se urychluje metabolismus buněk, v místě působení se urychluje regenerace, odbourává se napětí svalů a kloubů. Parafínové zábaly jsou velmi často součástí komplexní rehabilitační léčby. 

Parafínové zábaly jsou velmi využívané také v oblasti kosmetiky, kde působí především lokálně. Nejčastěji se aplikují na oblast rukou, chodidel, kolen a loktů, kde zjemňují kůži, odstraňují odumřelé buňky, vyživují a zvlhčují popraskanou pokožku. Dále je možné zábaly aplikovat na obličej, dekolt nebo oblast páteře. 

 

Cena

150151
1150151
Parafínový zábal rukou
 
150 Kč
Detail
1 položek celkem
Zpět do obchodu