25 hodnocení

Parafínový zábal rukou 30 minut

Parafínový zábal je příjemnou procedurou, při které se aplikuje teplý kosmetický parafín na oblast rukou. Dochází tak k jejich celkovému prohřátí a prokrvení, ale také hydrataci pokožky. Během procedury se do pokožky dostávají účinné minerály, blahodárně působí na klouby, uvolňují se svalové spazmy, ztuhlé zápěstí. Zároveň se zpevňují nehty, pokožka je hedvábně jemná, viditelně omlazená. 

 

150 Kč
Parafínový zábal rukou
Tip

Pokožka rukou patří mezi nejnamáhanější části lidského těla. Taková zátěž se může projevit vysušenou a rozpraskanou pokožkou, záděrami, slabými nebo třepícími se nehty. Při práci na počítači dochází k jednostranné námaze, což se může projevit ztuhlým zápěstím, napětím v oblasti kloubů. Parafínový zábal rukou má zdravotní i estetické účinky. Během procedury dochází k pomalému vstřebávání tepla a účinných minerálů. Výsledkem je uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu. Pozitivní vliv mají zábaly i na nervovou soustavu, chrání se drobné klouby, rozšiřují cévy, zlepšuje se prokrvení pokožky. Kosmetickým efektem je pak hladká, hebká a sametová pokožka.

Při proceduře se ruce ponoří do nádobky s rozehřátým parafínem. Jeho teplota se pohybuje okolo 55 °C. Po ponoření začne parafín měnit své skupenství z kapalného na pevné, přičemž v tuto chvíli jsou účinky největší. Teplo, které bylo použito na roztavení parafínu, se předává do postižené oblasti a léčí. Na vzniklou parafínovou krustu se následně navlékají termonávleky, které fixují teplo. Na konci se pak celá krusta opatrně sloupne. 

Zábaly se nechávají působit 30 minut. 

Blahodárné účinky parafínových zábalů:

  • choroby pohybového aparátu - zánětlivé, degenerativní nebo úrazové stavy
  • chronická revmatoidní artritida a onemocnění drobných kloubů končetin
  • hrubá, mozolovitá, suchá a popraskaná pokožka rukou
  • zkrášlení rukou

 

Zpět do obchodu